Етапи проведення електронних торгів в Україні

Електронні торги в Україні проводяться в системі Прозорро, що створена спеціально для того, щоб легалізувати продаж держмайна та майна іншої форми власності. Проходять такі аукціони на акредитованих торгівельних майданчиках, про які можна дізнатися тут sale.uub.com.ua. Хоча наразі діє більш ніж 40 торгівельних платформ, більша частина угод купівлі-продажу підписується саме на УУБ – Українській універсальній біржі.

Етапи електронних торгів

Проведення електронних торгів здійснюється в декілька етапів:

  1. Виставлення лоту з детальним описом та створення оголошення про проведення аукціону.
  2. Реєстрація усіх бажаючих прийняти участь у торгах.
  3. Проведення торгів в зазначений час.
  4. Визначення переможця по результатам ставок, які зробили учасники під час проведення аукціону.
  5. Перевірка документів в учасників торгів (продавця та переможця).
  6. Підписання з переможцем договору купівлі-продажу.

Для того, щоб прийняти участь у торгах, що проводяться на онлайн аукціонах, потрібно спочатку обрати торгівельну платформу для реєстрації. Обирати електронний майданчик потрібно на основі зручності інтерфейсу для користування, а також якості консультаційних послуг. Після вибору майданчику необхідно зареєструватися на ньому, щоб отримати можливість заходити в систему як учасник торгів, а не як сторонній спостерігач.

Для пошуку лоту можна скористатися спеціальним пошуковим фільтром, представленим на сайті торгівельної платформи. При виникненні труднощів з цим можна попросити допомоги у менеджерів, що надають консультаційні послуги.

Аукціон розпочинається у встановлений системою час та триває пів години. По його закінченню система автоматично відсортує пропозиції користувачів в порядку збільшення ціни та обере найкращу. Саме той, хто запропонує найвищу ціну, і буде обраний переможцем. Це стосується англійських аукціонів, які є найпопулярнішими на даний час. Хоча існують і голландські торги, на основі яких з кожним наступним кроком вартість товару зменшується. І це зменшення не зупиниться доти, доки не знайдеться покупець, готовий придбати лот за ціною, що встановилася на цей час.

Що можна придбати

Особливістю електронних торгів є те, що на них можна придбати будь-який товар: від дрібної побутової техніки до великих споруд чи земельних ділянок. Тут також продається такий цінний український ресурс, як деревина. Ознайомитися з правилами її придбання варто на сайті Української універсальної біржі https://sale.uub.com.ua/ru/news/balansy-prodazh-na-elektronnyh-aukcionah-prozorro-sale.

Раніше деревина в Україні продавалася майже нелегально, так як посадові особи користувалися тіньовими схемами її продажу. Держава втрачала кошти, які переходили в руки посадовців. Але з лютого 2020 року все змінилося, так як лісові господарства України зобов’язали продавати деревину через відкриті онлайн торги. За допомогою нововведень вже вдалося ліквідувати багато корупційних схем, а держава отримала кошти для розвитку лісового господарства.